Filtr HEPA do osuszacza powietrza Fersk Torr

Filtry HEPA do osuszacza powietrza Fersk

Filtr HEPA do osuszaczy powietrza Fersk umożliwia połączenie redukcji wilgotności z usuwaniem zanieczyszczeń. Skutecznie zatrzymuje m.in. zarodniki pleśni i pyły zawieszone. Jak każdy filtr HEPA po pewnym czasie ulega zużyciu, dlatego konieczne jest dokonanie wymiany.

Filtr HEPA w osuszaczu powietrza. Dlaczego warto?

Technologia HEPA stanowi obecnie podstawowy element większości oczyszczaczy powietrza. Wynika to z wysokiej skuteczności tego filtra w eliminacji różnych rodzajów zanieczyszczeń. HEPA zatrzymuje bowiem:

  • alergeny wziewne, czyli pyłki roślinne, zarodniki pleśni, roztocza oraz sierść, stanowiącą nośnik alergenów zwierzęcych,
  • pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, a więc podstawowy składnik smogu,
  • bakterie i wirusy.

 

Obecność filtra HEPA w osuszaczach powietrza Fersk Torr 20 i Fersk Torr 30 sprawia, że urządzenia te są w stanie obniżać wilgotność powietrza, a jednocześnie usuwać z niego zanieczyszczenia. Zatrzymywane są m.in. zarodniki pleśni, których rozwojowi sprzyja nadmierna wilgotność. Warto pamiętać, że pleśń jest szkodliwa nie tylko dla alergików, chociaż to oni pierwsi odczuwają negatywne skutki jej obecności.

Jak często wymieniać filtr HEPA w osuszaczu powietrza Fersk

Przewidywana żywotność filtra HEPA w osuszaczach powietrza Fersk wynosi 6 miesięcy. Chodzi tutaj o czas pracy, tak więc w przypadku korzystania z urządzenia wyłącznie w sezonie letnim (przez 3 miesiące), filtr powinien posłużyć przez 2 sezony. Warto jednak pamiętać, że na żywotność filtra HEPA zawsze wpływa stan powietrza w miejscu użytkowania sprzętu.

Co to jest filtr HEPA?

HEPA to skrót od nazwy High Efficiency Particulate Air, co oznacza wysokosprawny filtr cząsteczek stałych. Filtr został opracowany w czasach II wojny światowej w celu ochrony przed pyłem radioaktywnym. Z czasem znalazł zastosowanie w oczyszczaniu powietrza w budynkach. Filtr HEPA działa na zasadzie mechanicznego wychwytywania zanieczyszczeń. Jest zbudowany z wielu warstw złożonych w kształt harmonijki. Każda warstwa ma pory o wielkości 0,3 mikrona, przez które przepływa powietrze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium