Filtr HEPA do klimatyzatorów Fersk

Filtr HEPA do klimatyzatora Fersk Vind 2 WiFi i Fersk Lite

Filtr przeznaczony do klimatyzatora przenośnego Fersk Vind 2 WiFi HEPA i Fersk Lite umożliwia usuwanie z powietrza wielu rodzajów zanieczyszczeń. Jego obecność ma znakomity wpływ na jakość powietrza i komfort użytkowników, szczególnie tych zmagających się z alergią wziewną. 

Filtr HEPA w klimatyzatorze usuwa:

  • alergeny roślin (pyłki), roztoczy, zwierząt (sierść) oraz pleśni,
  • kurz,
  • pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, czyli główny składnik smogu,
  • bakterie i wirusy, odpowiedzialne za rozwój wielu chorób. 

 

Klimatyzator z filtrem HEPA idealny przy alergii i nie tylko

Z klimatyzacji korzystamy głównie późną wiosną i latem. W tym czasie w powietrzu obecne są pyłki wielu silnie uczulających roślin, w tym traw, dlatego obecność filtra HEPA w klimatyzatorze stanowi ogromną zaletę. 

Znakomita skuteczność technologii HEPA w zatrzymywaniu pyłów zawieszonych przydaje się natomiast głównie w sezonie jesienno-zimowym. Klimatyzator Fersk Vind 2 WiFi HEPA został wyposażony w tryb grzewczy, tak więc okres jego użytkowania nie ogranicza się do lata. Problem smogu dotyczy niemal całej Polski, dlatego połączenie ogrzewania z oczyszczaniem sprawdza się idealnie.

Budowa i właściwości filtra HEPA

Filtr HEPA do klimatyzatorów zbudowany jest z wielu warstw wykonanych z tworzywa sztucznego, złożonych w kształt harmonijki. W każdej warstwie filtra znajdują się pory o wielkości 0,3 µm, które umożliwiają przepływ powietrza. 

Pełna nazwa filtra HEPA brzmi High Efficiency Particulate Air, co w tłumaczeniu na język polski oznacza wysokosprawny filtr cząsteczek stałych. Historia tej technologii sięga czasów II wojny światowej. Obecnie odgrywa ważną rolę między innymi w oczyszczaniu powietrza i stanowi podstawowy element dobrego oczyszczacza. Filtr HEPA charakteryzuje się wysoką skutecznością i znakomitą relacją powierzchni chłonnej do wymiarów filtra.

 

Żywotność filtra HEPA

Przewidywana żywotność filtra wynosi 12 miesięcy. W zależności od stanu powietrza w miejscu użytkowania klimatyzatora oraz od częstotliwości korzystania z urządzenia okres ten może ulec zmianom. Zużyty filtr pracuje znacznie gorzej, dlatego warto pamiętać o jego wymianie. 

W przypadku wątpliwości co do zużycia filtra warto zwrócić uwagę na jego kolor. Jeśli jest ciemnoszary albo czarny, oznacza to, iż filtr wymaga wymiany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium