Najlepsze, domowe oczyszczacze powietrza do 30% taniej
Oczyszczacz powietrza skutecznie oczyści powietrze z alergenów, smogu, dymu papierosowego, kurzu, zarodników pleśni i grzybów oraz wirusów i bakterii.
Dla domowych oczyszczaczy powietrza przyjmuje się, że na każde 10 m² potrzebne jest minimum 80 m³/h mocy oczyszczającej CADR. Zapotrzebowanie na moc rośnie wraz z siłą wentylacji i zasmogowaniem okolicy.
Oferujemy oczyszczacze powietrza wyłącznie renomowanych marek:
✔ Darmowa wysyłka w 24 godziny
✔ Pełna gwarancja producenta (autoryzowany sprzedawca)
✔ Gwarancja satysfakcji - ocena sklepu na Ceneo to 5.0

899,00 zł
Cena regularna:
1 099,00 zł

899,00 zł
Cena regularna:
1 099,00 zł

899,00 zł
Cena regularna:
1 099,00 zł

899,00 zł
Cena regularna:
1 099,00 zł

1 399,00 zł
Cena regularna:
1 599,00 zł

1 399,00 zł
Cena regularna:
1 599,00 zł

1 399,00 zł
Cena regularna:
1 599,00 zł

1 399,00 zł
Cena regularna:
1 599,00 zł

899,00 zł
Cena regularna:
1 099,00 zł
Witaj w Homespot. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem wielu cenionych marek oczyszczaczy powietrza. Od wielu lat dobieramy najlepsze oczyszczacze do potrzeb klientów.
Jeśli nie wiesz, jak zacząć, rzuć okiem na nasz poradnik.
Wybór oczyszczacza w 3 krokach
Krok 1. Oczyszczacz powietrza dopasuj do wielkości pokoju

❗️ Złą praktyką, jest dobór oczyszczacza do wielkości całego mieszkania, bo tak jak jedna żarówka nie rozświetli nam całego domu, tak jeden nawet większy oczyszczacz nie zapewni zdrowego powietrza w mieszkaniu. Wyjątkiem są kawalerki.
✔ Warto kupić mniejszy i tańszy oczyszczacz powietrza do kilku pokoi, niż jeden większy i droższy na całe mieszkanie.
✔ Lepiej kupić oczyszczacz z zapasem mocy oczyszczającej (CADR), więc do pokoju o powierzchni 30 m2 kupić ten, który obsłuży 40 m2. Nigdy nie odwrotnie.
Krok 2. Ustal problemy z powietrzem i dobierz rozwiązania

✔ SMOG - filtr klasy HEPA (odpowiednie: E11, E12, H13, H14), by usunąć zanieczyszczenia pyłowe typu PM1, PM2.5, PM10, benzopiren + koniecznie filtr z aktywnym węglem, by usunąć szkodliwe gazy (LZO).
✔ DYM PAPIEROSOWY - traktuj jak smog. Nie pal w domu lub pal przy okapie.
✔ ALERGENY odzwierzęce i roślinne - filtr klasy HEPA (odpowiednie: E11, E12,
H13, H14). Dodatkowo może pomóc jonizator.
✔ WIRUSY i BAKTERIE - filtr klasy HEPA (odpowiednie: E11, E12, H13, H14). Dodatkowo w walce z wirusami i bakteriami, które są w powietrzu, może pomóc jonizator. Oczyszczacz powietrza ma małe szanse ochrony przed zakażeniami grypopodobnymi, w tym koronawirusem. Do tych zakażeń dochodzi przy bliskim kontakcie z chorym. Oczyszczacz może zmniejszyć ryzyko, jeśli przebywasz w tym samym pomieszczeniu z chorym, ale się do niego nie zbliżasz.
✔ KURZ - filtr klasy HEPA (odpowiednie: E11, E12, H13, H14). Pamiętaj, że oczyszczacze nie koncentrują się na usuwaniu kurzu i nie rozwiązują tego problemu najlepiej. Często odkurzaj i ogranicz suszenie prania w pokojach.
✔ PLEŚNIE i GRZYBY - filtr klasy HEPA (odpowiednie: E11, E12, H13, H14) usunie zarodniki grzybów i pleśni. Dodatkowo w walce z problemem pomoże jonizator. Jeśli ten problem występuje zacznij od likwidacji przyczyny. Najczęściej znajduje się ona w niesprawnej wentylacji lub złej termoizolacji budynku.
✔ SUCHE POWIETRZE - oczyszczacz powietrza z nawilżaczem lub samodzielny nawilżacz powietrza. Polecamy wyłącznie nawilżacze ewaporacyjne, bo nawilżają w zdrowy sposób. Nie polecamy nawilżaczy ultradźwiękowych. Wszystkie oczyszczacze powietrza z nawilżaczami i osobne nawilżacze w naszym sklepie są ewaporacyjnymi.
✔ BRZYDKIE ZAPACHY - filtr z aktywnym węglem. Czasami pomaga jonizator.
Krok 3. Dokonaj rozsądnego zakupu

✔ Oferujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, którym możesz zaufać.
✔ Nie ma znaczenia, której marki sprzęt wybierzesz. Z naszej wieloletniej praktyki oceniamy dobrze oczyszczacze wszystkich producentów, z którymi obecnie współpracujemy.
A jeśli potrzebujesz więcej informacji, to poniżej przygotowaliśmy więcej informacji.
Szukasz oczyszczacza powietrza w niskiej cenie?
Z zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu bardzo dobrze radzą sobie nie tylko najdroższe oczyszczacze. W cenie do 1000 złotych również można nabyć kilka urządzeń, które charakteryzują się wysoką efektywnością i gwarantują dobry komfort użytkowania.

Najskuteczniejszy zestaw filtrów: wstępny, HEPA oraz węglowy. Materiały Homespot
O tym, czy oczyszczacz zapewni wysoką skuteczność, decydują przede wszystkim rodzaj wykorzystywanych przez niego filtrów oraz stosunek wydajności do powierzchni pomieszczenia. Główne zagrożenie stanowi smog, dlatego najważniejszymi elementami systemu filtracyjnego oczyszczaczy powietrza są:
- filtry HEPA – zatrzymują cząsteczki stałe, m.in. pyły zawieszone i alergeny wziewne,
- filtry węglowe – pochłaniają zanieczyszczenia gazowe, w tym benzen i formaldehyd, dym tytoniowy oraz brzydkie zapachy.
Ważnymi cechami są również:
Skrupulatny tryb automatyczny – dopasowuje tempo filtracji do aktualnych potrzeb, opierając się na danych z czujników
Dokładne czujniki – odpowiednio skalibrowane, wykorzystujące podczerwień lub technologię laserową, są w stanie obiektywnie ocenić zanieczyszczenie powietrza w otoczeniu
Dla każdego coś zdrowego
W swojej ofercie posiadamy szereg rozmaitych oczyszczaczy powietrza, przeznaczonych do różnych metraży oraz potrzeb użytkowników. Wśród nich znajdą się zarówno urządzenia dla osób zmagających się ze smogiem, dla alergików, domowników borykających się z niską wilgotnością, małych, jak i dużych miłośników czystego powietrza!
Szukasz urządzenia do niewielkich pomieszczeń (sypialnia, nieduży salon, pokój dziecka)? Sprawdź oczyszczacze powietrza przeznaczone do ok. 30 m2.
Szukając urządzeń do niedużych powierzchni, np. pojedynczego pokoju, polecamy wybór podstawowych oczyszczaczy powietrza, wyposażonych w:
- Filtr HEPA
- Filtr węglowy
- Dobrze działający tryb auto
- Czujnik PM2,5
- Cichy silnik
W tej roli najlepiej sprawdzą się mniejsze urządzenia marek Klarta, Winix czy Toshiba.
W warunkach mieszkalnych, gdy wysokość pokoju nie przekracza 2,7 m, można przyjąć zasadę, iż CADR na poziomie 80 m³/h wystarcza na 10 m² powierzchni. Przykładowo, do pokoju ok. 20 m2, polecamy model o wydajności (CADR) 160 m3/h i więcej. Ze względu na komfort użytkowania, warto wybrać urządzenie o większym sugerowanym metrażu, np. 30 m2, tak by uniknąć ciągłej pracy na najwyższych obrotach.
Przykładowe modele do niewielkich powierzchni:
Klarta Forste 4 – czujnik PM2,5, 3 rewelacyjne tryby auto, wydajność oczyszczania 300 m3/h, powierzchnia do 40 m2, cicha praca, jonizacja plazmowa, sterowanie smartfonem
Winix P150 – czujnik LZO, światła, wydajność oczyszczania 168 m3/h, powierzchnia do 20 m2, jonizacja PlasmaWave
Toshiba CAF-X50PL – wydajność oczyszczania 300 m3/h, powierzchnia do 40 m2, jonizacja, cicha praca
Potrzebujesz urządzenia do dużych powierzchni (otwarty salon, biuro, gabinet usługowy)?
W pomieszczeniach o większych wymiarach potrzebne są oczyszczacze powietrza o dużej wydajności. Wśród naszych propozycji znajdują się oczyszczacze o wydajności 400 m³/h i większej, co czyni je skutecznymi w pomieszczeniach o wielkości ponad 50 m².
Takie urządzenia świetnie sprawdzą się w otwartych przestrzeniach. Nie rekomendujemy jednak zakupu jednego oczyszczacza do całego, 50-metrowego mieszkania. Znacznie bardziej efektywnym rozwiązaniem jest zakup dwóch mniejszych oczyszczaczy zamiast jednego dużego sprzętu.
Wybierając oczyszczacz do dużych powierzchni, zwróćmy uwagę przede wszystkim na:
- Współczynnik CADR (wydajność oczyszczania)
- Odpowiedni zestaw filtrów – HEPA i węglowy
- Dobrze skonfigurowany tryb auto
- Czujnik PM2,5
- Energooszczędny silnik
Wśród urządzeń przeznaczonych do dużych powierzchni polecamy większe oczyszczacze powietrza Toshiba, Klarta czy Ideal. Bardzo ciekawą alternatywą jest również LIFAair LA503.
Przykładowe modele do większych powierzchni:
Klarta Stor 2 – 3 czujniki IQ Sensor: PM2.5, temperatury, wilgotności, świetny tryb auto, świetna relacja ceny do wydajności, wydajność oczyszczania 600 m3/h, powierzchnia do 80 m2, jonizator plazmowy ION Plasma Air
Ideal AP45 – czujnik gazu, zapachu i pyłów, wydajność oczyszczania 500 m3/h, powierzchnia do 70 m2, cicha praca, jonizacja PlasmaWave
Toshiba CAF-X116XPL – czujnik PM2,5 i gazów, wydajność oczyszczania 700 m3/h, powierzchnia do 84 m2, jonizacja, cicha praca
Doskwiera Ci zbyt niska wilgotność? Wypróbuj oczyszczacze powietrza z nawilżaczem
Problem zbyt suchego środowiska dotyka na co dzień wielu z nas. Przebywanie w nim może prowadzić do chrypy, nieprzyjemnego drapania w gardle, pieczenia i łuszczenia się skóry. Może być również przyczyną poważniejszych dolegliwości, np. nasilenia się objawów alergicznych, zapalenia spojówek czy częstszych infekcji. Tzw. urządzenia 2w1 to świetne rozwiązanie dla osób, które na co dzień borykają się ze zbyt niską wilgotnością.
Wiodącym producentem urządzeń 2w1 jest marka Sharp, której bogatą ofertę znajdziesz w naszym sklepie. Modele oczyszczaczy z nawilżaczem można znaleźć wśród urządzeń Philips, Panasonic czy oczyszczaczy powietrza Ideal.
Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem – dla kogo?
- Alergików
- Osób o suchej, wrażliwej skórze
- Osób borykających się na co dzień ze zbyt wilgotnością
- Miłośników roślin w domu
- Użytkowników lubiących mieć wszystko w jednym urządzeniu
Kupując oczyszczacz powietrza z nawilżaczem zwróć uwagę na:
- Wydajność nawilżania
- Pojemność zbiornika na wodę
- Współczynnik CADR (wydajność oczyszczania)
- Tryby auto i higrostat
- Odpowiedni zestaw filtrów – HEPA i węglowy
Przykładowe modele 2w1:
Sharp KC-D50EUW – czujnik kurzu, zapachu, temperatury i wilgotności, wydajność oczyszczania 306 m3/h, powierzchnia do 38 m2, wydajność nawilżania 600 ml/h, jonizacja Plasmacluster
Sharp KC-G40 - czujnik PM2.5, kurzu, temperatury, wilgotności, światła, wydajność oczyszczania 240 m3/h, powierzchnia do 30 m2, wydajność nawilżania 400 ml/h, jonizacja Plasmacluster
A może poszukujesz najlepszego oczyszczacza powietrza dla alergików?
Skuteczny oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla alergików powinien posiadać kilka cech, z których najważniejszą jest obecność filtra HEPA. Dzięki niemu urządzenie powstrzyma bez problemu pyłki roślinne, pyły zawieszone (składnik smogu, sierść zwierzęca czy zarodniki grzybów i pleśni.
Nie bez znaczenia są również dokładne czujniki pyłów i/lub kurzu oraz restrykcyjny tryb auto, bezlitosny dla zanieczyszczeń krążących w powietrzu. Przydatna, choć niekonieczna może okazać się funkcja jonizacji. Istotne jest również odpowiednie nawilżanie powietrza, dlatego też polecamy również nawilżacze powietrza lub oczyszczacze 2w1 (np. oczyszczacze powietrza Sharp).
Oczyszczacz powietrza dla alergików powinien posiadać:
- Skuteczny zestaw filtrów – filtr HEPA wyłapujący alergeny w formie cząstek stałych i węglowy, które pomoże zneutralizować lotne związki organiczne i inne szkodliwe gazy
- Dobrze skonfigurowany, restrykcyjny tryb auto
- Czujnik PM2,5 (ew. wspomagany np. przez czujnik LZO czy kurzu)
- Współczynnik CADR odpowiedni do powierzchni
Szukając oczyszczacza powietrza dla alergika, warto zwrócić uwagę na urządzenia Sharp, LIFAair oraz oczyszczacze powietrza Klarta.
Przykładowe urządzenia polecane alergikom:
Klarta Forste 4 – czujnik PM2,5, 3 rewelacyjne tryby auto, wydajność oczyszczania 300 m3/h, powierzchnia do 40 m2, cicha praca, jonizacja plazmowa, sterowanie smartfonem
Sharp KC-D40EUW – czujnik kurzu, temperatury i wilgotności, wydajność oczyszczania 216 m3/h, powierzchnia do 22 m2, wydajność nawilżania 440 ml/h, jonizacja Plasmacluster
LIFAair LA333 – czujnik PM2,5, LZO, CO2, temperatury i wilgotności, rewelacyjny tryb auto wydajność oczyszczania 333 m3/h, powierzchnia do 39 m2, bardzo cicha praca
Jonizacja powietrza - lepsze samopoczucie i mniej alergenów
Oczyszczacze powietrza z jonizacją pomagają przywrócić równowagę jonową (anionowo-kationową) otoczenia. Wpływają w ten sposób pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawiają koncentrację, wprowadzają przyjemne uczucie rześkości. To jednak nie wszystko. Generowane jony ujemne łączą się z naładowanymi dodatnio cząsteczkami zanieczyszczeń, ułatwiając ich usunięcie. Jonizacja jest więc przyjemnym dodatkiem do standardowych systemów filtracji, wykorzystywanym np. w oczyszczaczach powietrza dla alergików.

Skuteczność poszczególnych wariantów jonizacji Plasmacluster. Materiały producenta Sharp
Najpopularniejsze oczyszczacze powietrza z jonizacją to urządzenia firmy Sharp, wykorzystujące technologię Plasmacluster. Szczególną uwagę warto zwrócić na debiutującą w 2020 roku serię FP-J (np. Sharp FP-J60EUW) która wyróżnia się bardzo efektywnymi jonizatorami powietrza (stężenie do 25000 jonów/cm3). Jonizację posiadają również oczyszczacze powietrza Winix, Ideal, Klarta czy Toshiba.
Gdzie sprawdzi się oczyszczacz powietrza z jonizacją?
- W pokoju dziennym,
- Sypialni,
- Pokoju dziecka,
- Biurach,
- Pomieszczeniach z dużą ilością elektroniki,
- Gabinetach usługowych,
- Przychodniach,
- Szkołach i przedszkolach
Nowoczesny oczyszczacz = innowacyjne technologie + elegancki design
Współczesne oczyszczacze powietrza to często wielofunkcyjne urządzenia, wyposażone w moduły WiFi lub Bluetooth. Sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych to wygoda w codziennej eksploatacji, jak i możliwość stałej kontroli stanu powietrza w domu, nawet podczas naszej nieobecności. Do najpopularniejszych urządzeń sterowanych za pomocą aplikacji zaliczamy oczyszczacze powietrza LIFAair oraz.
Świadomi rosnących wymagań klientów, producenci tworzą również coraz ładniejsze dla oka urządzenia. Niektóre modele, np. Klarta czy Sharp, dostępne są również w kilku wersjach kolorystycznych.