LIFAair LIFAsmart LAM05 - stacja pomiarowa

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 199,00 zł 1199.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

LifaSmart LAM05 - stacja pomiarowaParametry techniczne

  • pomiar pyłu zawieszonego PM2.5 oraz PM10 (czujnik laserowy)
  • pomiar TVOC 
  • pomiar CO(czujnik typu podwójny stos termoelektryczny)

LIFAsmart LAM05 to stacja pomiarowa współpracująca z oczyszczaczami powietrza LIFair LA503 i LIFAair LA333. Jej obecność ma bardzo dobry wpływ na komfort użytkowania i pozwala w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez urządzenia marki LIFAair.

Stacja LIFAsmart LAM05 została wyposażona w trzy czujniki kontrolujące czystość powietrza:

  • pyłów zawieszonych PM2,5 – złożonych z cząsteczek kilkadziesiąt razy mniejszych od średnicy ludzkiego włosa, które trafiają do układu oddechowego i krwiobiegu, przyczyniając się do rozwoju nowotworów, choroby Alzheimera, udarów i wielu innych problemów zdrowotnych,
  • lotnych związków organicznych (TVOC, LZO) – charakteryzujących się łatwym przechodzeniem w postać pary lub gazu, spośród których znaczna część ma potwierdzone działanie rakotwórcze,
  • dwutlenku węgla (CO2) – którego podwyższone stężenie prowadzi do problemów z koncentracją, bólów i zawrotów głowy oraz nudności.

Oprócz tego stacja korzysta z danych z czujników temperatury i wilgotności, które zostały wbudowane w oczyszczacze powietrza. Na podstawie zgromadzonych informacji LIFAair LAM05 steruje pracą oczyszczaczy powietrza LIFAair, samodzielnie wybierając tempo filtracji dostosowane do jakości powietrza.

Stacja LAM05 kontroluje również stan filtrów, obliczając stopień ich zużycia na podstawie czasu i intensywności pracy oraz stopnia zanieczyszczenia powietrza w miejscu użytkowania oczyszczacza. Pozostała żywotność filtrów prezentowana jest w wartości procentowej. Warto zaznaczyć, że taki mechanizm wykorzystywany jest bardzo rzadko, ponieważ większość oczyszczaczy ocenia zużycie filtrów tylko w oparciu o przepracowane godziny.

LIFAsmart LAM05 to stacja z wbudowanym modułem wifi, tak więc można sterować nią zdalnie, za pośrednictwem urządzenia mobilnego. W tym celu trzeba zainstalować aplikację LIFAair, która jest całkowicie darmowa i dostępna w dwóch wersjach: na Androida oraz iPhone'a. Z oczyszczaczem powietrza LIFAair LAM05 łączy się poprzez sygnał Bluetooth.

Urządzenie wyposażone zostało w dwa akumulatory litowo-jonowe o łącznej pojemności 5200 mAh, dlatego jest w stanie pracować bez dostępu do prądu.

Zaletę stacji stanowi też podświetlany wyświetlacz, na którym prezentowane są informacje o stanie powietrza i trybie pracy oczyszczacza, a także aktualna godzina. Czujnik światła sprawia, że nocą podświetlenie zostaje przyciemnione.

LIFAair LAM05 jest kompatybilna z oczyszczaczami powietrza LIFAair LA503 i LA333, dlatego użytkownicy urządzeń w wersji bez stacji pomiarowej mogą w każdej chwili ją dokupić i korzystać ze wszystkich jej możliwości.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl