Dbamy o powietrze

Praktyczne wskazówki dla użytkowników oczyszczaczy powietrza

Zakup dobrych oczyszczaczy powietrza to pierwszy krok do uwolnienia swojego domu od chorobotwórczych zanieczyszczeń. Aby w pełni wykorzystać możliwości takiego urządzenia, należy jeszcze zapoznać się z zasadami jego prawidłowego użytkowania. Ten artykuł przeznaczony jest głównie dla nowych właścicieli oczyszczaczy powietrza i

Przeczytaj więcej

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-D a KC-G – czym się różnią?

https://homespot.pl/blog/dbamy-o-powietrze/oczyszczacze-powietrza-sharp-kcg-kcd

Sharp KC-G to najnowsza seria urządzeń firmy Sharp, łączących funkcję oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Podobnie jak poprzednia linia – Sharp KC-D – składa się z trzech modeli, a najmniejszy z nich dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Ceny nowych oczyszczaczy powietrza Sharpa są nieco wyższe niż koszty związane z zakupem starszych modeli, ale idzie to w parze z jeszcze lepszą jakością sprzętu.

Przeczytaj więcej

Oczyszczacze LIFAair – ze stacją pomiarową LIFAsmart LAM05 czy bez?

Stacja pomiarowa - oczyszczacz powietrza Lifaair

Oczyszczacze powietrza marki LIFAair można zakupić w dwóch wersjach: ze stacją pomiarową LIFAsmart LAM05 oraz bez niej. Urządzenia ze stacją kosztują o 1200 złotych więcej, dlatego osoby zainteresowane wyborem oczyszczacza LIFAair często zastanawiają się, czy warto zainwestować taką kwotę w oferowany dodatek. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak działają oczyszczacze firmy LIFAair i jaki wpływ na ich pracę ma obecność stacji pomiarowej.

Przeczytaj więcej

Wybór oczyszczacza powietrza

Jaki oczyszczacz wybrać?

Wybór oczyszczacza powietrza bywa trudny, bo na polskim rynku jest dostępnych kilkaset modeli modeli w bardzo różnych specyfikacjach i cenach. Dlatego jako specjaliści od jakości powietrza w domu przygotowaliśmy poradnik, który ma pomóc w wyborze odpowiedniego oczyszczacza.

Przeczytaj więcej

Toksyny w środkach czystości – jak trujemy się sprzątając?

Środki do sprzątania - które trują?

Domowe porządki wykonywane są między innymi ze względu na chęć wyeliminowania patogenów rozwijających się na powierzchniach mebli i podłóg oraz na innych elementach wyposażenia. Niestety, o ile regularne sprzątanie pozwala utrzymać estetykę, to często wcale nie służy naszemu zdrowiu, a to za przyczyną substancji obecnych w środkach czystości. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak wpływają one na organizm człowieka i w jaki sposób możesz się przed tym uchronić.

Przeczytaj więcej

Technologie oczyszczaczy powietrza Sharp

Oczyszczacz sharp - jaki wybrać?


Marka Sharp funkcjonuje na rynku już od ponad 100 lat. W ciągu tego czasu aktywnie przyczyniła się do rozwoju wielu technologii, wykorzystując niejednokrotnie pionierskie rozwiązania. Oferta firmy jest szeroka i dostosowana do potrzeb różnych klientów. Dominują w niej urządzenia łączące funkcje oczyszczacza i nawilżacza, które pozwalają kompleksowo rozwiązać problemy z jakością powietrza wewnątrz budynków.

Przeczytaj więcej

Zanieczyszczenia komunikacyjne i nie tylko – co truje nas w samochodzie?

Zanieczyszczenia komunikacyjne - jak szkodzą?

Latem chętnie otwieramy okna, aby wpuścić do swojego mieszkania trochę świeżego powietrza. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, czy napływające do środka powietrze naprawdę jest tak dobre dla naszego zdrowia, jak mogłoby się wydawać. Tymczasem jest to bardzo ważne pytanie, które powinny sobie zadać zwłaszcza osoby mieszkające w pobliżu ruchliwych ulic.

Przeczytaj więcej

Filtry HEPA - co warto wiedzieć?

Filtry HEPA do oczyszczaczy powietrza

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter) są najważniejszą częścią systemu filtracji w oczyszczaczach powietrza. Ich zastosowanie pozwala na usunięcie z powietrza niepożądanych i niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń stałych, występujących zarówno sezonowo w smogu (pyły zawieszone), jak i tych, które towarzyszą nam na co dzień, przez cały rok (alergeny, unoszący się kurz, niektóre bakterie).

Przeczytaj więcej