Ranking oczyszczaczy powietrza 0
48.jpg

Polska na smogowej mapie Europy przypomina dużą, czerwono-brunatną plamę. Dość powiedzieć, że przeciętny mieszkaniec Warszawy, oddychając miejskim powietrzem przez 2 godziny dziennie, rocznie wypala równowartość 1200 papierosów. 

To zatrważająca ilość. Nie lepiej wygląda sytuacja na wsiach i w mniejszych miejscowościach. Dlatego też coraz częściej sięgamy po oczyszczacze powietrza, które kompleksowo radzą sobie nie tylko z zanieczyszczeniami z kominów czy rur wydechowych, ale także alergenami, bakteriami czy wirusami. 

Przedstawiamy najczęściej kupowane oczyszczacze powietrza w sklepie Homespot.

 

Ranking oczyszczaczy powietrza 2021

Nasz ranking oczyszczaczy powietrza stworzyliśmy w oparciu o najczęściej kupowane modele w naszym sklepie. W czołówce najpopularniejszych modeli znajdują się przede wszystkim urządzenia firmy Klarta oraz Sharp. 

Wyróżniają się one dobrą relacją ceny do możliwości, wysoką kulturą pracy oraz obecnością jonizatora powietrza. Jaki oczyszczacz będzie więc najlepszy?

 

 

1. Klarta Forste 4 (Silver) – oczyszczacz powietrza z jonizacją, najbardziej opłacalny wybór do małych powierzchni

» Zobacz w sklepie: Klarta Forste 4

Jeden z bestsellerów na rynku oczyszczaczy i najczęściej wybierany model również w naszym sklepie. Klarta Forste 4 Silver zawdzięcza swą popularność głównie świetnej relacji ceny do wydajności i oferowanych możliwości.

 

Ogromną zaletą oczyszczaczy powietrza Klarta jest również system 3 świetnie zaprogramowanych trybów automatyczny. Ich obecność zapewnia wysoki komfort obsługi, a rygorystyczne podejście do poziomu PM2,5 przekłada się na szybką reakcję na jakiekolwiek przekroczenia norm zanieczyszczeń..

 

Najważniejsze atuty Klarta Forste 4:

 

 

  • Skuteczny w pokoju o powierzchni nawet 40 m2
  • Maksymalny CADR wynosi 300 m³/h
  • Min. głośność w trakcie oczyszczania 20 dB
  • Czujniki PM2,5, wilgotności i temperatury
  • Trzy tryby automatyczne
  • Filtr klasy HEPA H13 i węglowy
  • Plazmowy jonizator powietrza
  • Sterowanie smartfonem

 

Za oczyszczanie powietrza odpowiada zestaw 3 filtrów: wstępny, węglowy oraz HEPA. Taki komplet jest optymalny w walce ze stałymi, jak i lotnymi zanieczyszczeniami powietrza. Dzięki jonizacji powietrze jest bardziej rześkie, pozbawione nadmiaru jonów ciężkich. Uwalniane jony pomagają również neutralizować alergeny.

Klarta Forste 4 oferuje 8 prędkości oczyszczania. Są też trzy tryby auto oraz nocny. Bezkompromisowość trybu automatycznego przejawia się w zależności między stężeniem PM2,5 w powietrzu, a pracą oczyszczacza. Oczyszczacz przyśpiesza już wtedy, gdy stężenie PM2,5 przekroczy 5 µg/m³.

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 dostępny jest w aż 5 kolorach, przy czym największym powodzeniem cieszy się wersja srebrna (Silver).

Lista wariantów kolorystycznych Klarta Forste 4:

Najważniejsze parametry Klarta Forste 4

Model

Klarta Forste 4

Cena

899 zł

Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]

300

Zalecana maks. powierzchnia [m²]

40

Liczba prędkości

8 + 3 tryby automatyczne 

Funkcje

Jonizacja plazmowa, blokada rodzicielska

Głośność [dB]

20-58

Pobor mocy [W]

5-44


 

 

 

2. Sharp KC-D40EUH – Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem na każdą kieszeń

» Zobacz w sklepie: Sharp KC-D40EUH

Oczyszczacze powietrza Sharp to najbardziej popularne urządzenia 2w1 (z nawilżaczem powietrza). Model KC-D40EUW to jeden z najczęściej wybieranych modeli. Urządzenie kusi atrakcyjną ceną, bardzo cichą pracą i imponującą wydajnością oczyszczania

Seria Sharp KC-D uznawana jest za najlepszą pod względem relacji ceny do jakości i możliwości. Polecana jest więc wszystkim, którzy szukają idealnie wyważonego sprzętu 2w1. 

Sharp KC-D40EUW wyróżnia się sporą wydajnością nawilżania – 440 ml/h. Współczynnik CADR na poziomie 216 m3/h pozwala stosować oczyszczacz na ok. 26 m2.

Najważniejsze atuty Sharp KC-D40EUW

 

 

  • Skuteczny w pokoju o powierzchni nawet 26 m²
  • Maksymalny CADR wynosi 216 m³/h
  • Min. głośność w trakcie oczyszczania 23 dB
  • Filtr klasy HEPA H13 oraz węglowy
  • Jonizator Plasmacluster
  • 2,5-litrowy zbiornik na wodę
  • Nawilżacz ewaporacyjny o wydajności do 440 ml/h

 

Oczyszczacze powietrza Sharp polecanezwłaszcza alergikom. Wszystko dzięki możliwości nawilżania oraz jonizacji powietrza. Nawilżacz ewaporacyjny to zdrowa i bezpieczna forma nawilżania, która przyniesie wytchnienie suchej śluzówce gardła i nosa oraz piekącej, swędzącej skórze. Koniec z chrypką, podrażnionym gardłem, łzawiącymi oczami i bólami głowy.

Sharp KC-D40EUW wyposażony został w 2,5-litrowy zbiornik na wodę. Przy maksymalnej wydajności nawilżania (440 ml/h), urządzenie jest w stanie pracować nieprzerwanie przez ponad 5,5 godziny. Wbudowany higrostat pozwala ustawić docelowy poziom wilgotności powietrza w otoczeniu, a następnie urządzenie będzie samodzielnie dążyć do utrzymania go.

 

Urządzenia Sharp to również najlepsze oczyszczacze powietrza pod względem kultury pracy. Model KC-D40EUW również wyróżnia się cichą i energooszczędną pracą. 23 dB w trybie cichym oraz 47 dB w trybie turbo to świetny wynik. Maksymalny pobór prądu na poziomie 25 W zawstydza konkurentów.

Sharp KC-D40 oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

Najważniejsze parametry Sharp KC-D40EUW

Model

Sharp KC-D40EUW

Cena

1499 zł

Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]

216

Zalecana maks. powierzchnia [m²]

26

Liczba prędkości

3 + tryb automatyczny

Funkcje

Nawilżacz ewaporacyjny, jonizacja Plasmacluster, tryb Pollen, tryb Ion Shower, AutoLouver, AutoRestart, Timer

Głośność [dB]

23-47

Pobor mocy [W]

5-25


 

 

3. Sharp KC-A50EUW – Więcej funkcji i wydajne nawilżanie

» Zobacz w sklepie: Sharp KC-A50EUW

 

Seria KC-A urządzeń Sharp to najlepsze oczyszczacze powietrza na rynku pod względem wydajności nawilżania. Urządzenia te posiadają największe wśród urządzeń Sharp zbiornik na wodę. 

Bardzo duża jest również wydajność nawilżania. W modelu KC-A50EUW jest to aż 600 ml/h przy 3,6-litrowym zbiorniku. W praktyce oznacza to 6 godzin naprawdę intensywnego nawilżania.

 

Najważniejsze atuty Sharp KC-A50EUW:

 

 • Skuteczny w pokoju o powierzchni nawet 38 m²
 • Maksymalny CADR wynosi 306 m³/h
 • Niespotykana cicha praca – 16 dB w trybie silent
 • Filtr klasy HEPA H13 oraz węglowy
 • Generator jonów Plasmacluster
 • Nawilżacz ewaporacyjny o wydajności 600 ml/h
 • Zbiornik na wodę o pojemności 3,6 litra

 

Sharp KC-A50EUW to jednak przede wszystkim oczyszczacz powietrza. Współczynnik CADR na poziomie 306 m3/h pozwoli sprawnie oczyścić powierzchnię do 38 m2. 

Klasyczny, sprawdzony zestaw filtrów: HEPA, węglowy oraz wstępny, wzbogacony został również o jonizację Plasmacluster, która przywraca czyste, rześkie powietrze, pozwalając na lepszą koncentrację oraz redukując ilość patogenów w otoczeniu.

Jako środkowy model w serii KC-A, Sharp KC-A50EUW posiada również predefiniowane dodatkowe funkcje ION Shower (polegającą na wzmożonej praca jonizatora, w celu szybkiego przygotowania powietrza do snu), oraz Pollen (służącą skuteczniejszej walce z pyłkami).


Urządzenie dostępne jest jedynie w białym kolorze

Najważniejsze parametry Sharp KC-A50EUW

Model

Sharp KC-A50EUW

Cena

1799 zł

Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]

306

Zalecana maks. powierzchnia [m²]

38

Liczba prędkości

3 + tryb automatyczny

Funkcje

Nawilżacz ewaporacyjny, jonizacja Plasmacluster, tryb Pollen, tryb Ion Shower

Głośność [dB]

16-49

Pobor mocy [W]

4,3-42

 


 

4. Klarta Stor 2 (White) – oczyszczacz powietrza z jonizacją, stworzony do dużych wyzwań

» Zobacz w sklepie: Klarta Stor 2

 

Klarta Stor 2 White to jeden z hitów sprzedażowych wśród oczyszczaczy do dużych powierzchni. Podobnie jak Klarta Forste 4, większy Stor 2 ceniony jest również za bezkompromisowe podejście do smogu. Urządzenie wyróżnia się imponującą wydajnością oczyszczania, sięgającą 600 m3/h. Dzięki temu sprzęt sprawdzi się na powierzchniach do 70-80 m2.

Najważniejsze atuty Klarta Stor 2

Skuteczny w pokoju o powierzchni nawet 80 m²

Maksymalny CADR wynosi 600 m³/h

Min. głośność w trakcie oczyszczania 24 dB

Trzy tryby automatyczne

Filtr klasy HEPA H13 (możliwość wymiany na E11) oraz filtr węglowy

Plazmowy jonizator powietrza

Bezkompromisowy w swoim działaniu, oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2 opiera swoje działanie na rygorystycznym trybie automatycznym. Urządzenie przyśpiesza pracę już wtedy, gdy stężenie PM2,5 przekracza 7 µg/m3

Stężenia powyżej 35 µg/m3 są już dla Stora niedopuszczalne, dlatego też oczyszczacz uruchamia wtedy najwyższą prędkość pracy wybranego tryby. Urządzenie może pracować w 6 prędkościach manualnych oraz w aż 3 trybach auto. 

Inne zalety Klarty Stor 2 to sterowanie wi-fi, laserowy czujnik PM2,5 oraz mierniki temperatury i wilgotności.

Oczyszczacz zapewnia bardzo dobrą relacją ceny do wydajności oczyszczania i możliwości. Za 1599 zł otrzymujemy urządzenie sterowane przez wi-fi, o wysokim współczynniku CADR, z rygorystycznym podejściu do zanieczyszczeń i plazmową jonizacją powietrza, a więc wszystkim czego wymagamy od dobrego oczyszczacza powietrza.

 

Najważniejsze parametry Klarta Stor 2

Model

Klarta Stor 2

Cena

1599 zł

Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]

600

Zalecana maks. powierzchnia [m²]

80

Liczba prędkości

6 + 3 tryby automatyczne

Funkcje

Jonizator plazmowy, timer, blokada rodzicielska

Głośność [dB]

24-64

Pobor mocy [W]

5-70

 

Producent oferuje 4 wersje kolorystyczne modelu Stor:


5. Sharp KC-D60EUW – oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, topowe parametry w przystępnej cenie

» Zobacz w sklepie: Sharp KC-D60EUW

 

Sharp KC-D60EUW to najbardziej flagowy model w serii KC-D. Urządzenie cieszy się dużym powodzeniem ze względu na bardzo dobrą wydajność oczyszczania oraz, jak przystało na topowe urządzenie, imponującą wydajność nawilżania. Współczynnik CADR wynosi 396 m³/h, co przekłada się na ok. 48 m2 powierzchni, którą urządzenie jest w stanie przefiltrować.

Najważniejsze atuty oczyszczacza Sharp KC-D60EUW

 

 

 • Skuteczny w pokoju o powierzchni nawet 48 m²
 • Maksymalny CADR wynosi 396 m³/h
 • Min. głośność w trakcie oczyszczania 25 dB
 • Filtr klasy HEPA H13 oraz filtr węglowy
 • Jonizator Plasmacluster
 • Nawilżacz ewaporacyjny o wydajności 660 ml/h
 • 3-litrowy zbiornik na wodę

 

Największymi zaletami oczyszczacza powietrza Sharp KC-D60EUW są przede wszystkim olbrzymia wydajność nawilżania oraz jonizacja powietrza Plasmacluster

Urządzenie wytwarza jony łudząco podobne do tych występujących w środowisku naturalnym, które charakteryzują się wysoką trwałością i wspomagają proces oczyszczania powietrza z alergenów, wirusów i bakterii.

W automatycznym trybie nawilżania pod uwagę brana jest temperatura powietrza. Zbiornik na wodę ma pojemność 3 l. W przypadku konieczności uzupełnienia go, urządzenie informuje o tym na wyświetlaczu. Znajdziemy na nim kolorystyczną interpretację poziomu zanieczyszczeń oraz cyfrowe wartości dot. aktualnej wilgotności w pomieszczeniu.

Najważniejsze parametry Sharp KC-D60EUW

Model

Sharp KC-D60EUW

Cena

2199

Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]

396

Zalecana maks. powierzchnia [m²]

48

Liczba prędkości

3 + tryb automatyczny

Funkcje

Nawilżacz ewaporacyjny, jonizator Plasmacluster, Advanced Auto, Ion Shower, tryb Pollen, Auto Restart, timer

Głośność [dB]

25-55

Pobor mocy [W]

7-70

 

Sharp KC-D60 oferowany jest tylko w kolorze białym (KC-D60EUW).


 

6. Sharp KC-A40EUW – Najlepsza relacja ceny do wydajności nawilżania

» Zobacz w sklepie: Sharp KC-A40EUW

 

Podobnie jak cała seria KC-A, Sharp KC-A40EUW jest modelem stworzonym głównie z myślą o nawilżaniu powietrza. Dla wielu jest to najlepszy oczyszczacz powietrza biorąc pod uwagę relację ceny (1399 zł) do wydajności (450 ml/h)

3-litrowy zbiornik na wodę oznacza ponad 6,5 h intensywnej, ciągłej pracy. Dzięki higrostatowi zaś wygodnie ustawimy docelowy poziom nawilżenia w pomieszczeniu.

 

Najważniejsze atuty Sharp KC-A40EUW

 

 

  • Skuteczny w pokoju o powierzchni nawet 26 m²
  • Maksymalny CADR wynosi 216 m³/h
  • Min. głośność w trakcie oczyszczania 16 dB
  • Filtr klasy HEPA H13 oraz filtr węglowy
  • Jonizator Plasmacluster
  • Nawilżacz ewaporacyjny o wydajności do 450 ml/h
  • 3-litrowy zbiornik na wodę

Oprócz wydajnego nawilżania, Sharp KC-A40EUW oferuje skuteczną filtrację powietrza. W środku znajdziemy więc filtr wstępny, filtr HEPA H13 oraz filtr z węglem aktywnym. 

Jakość powietrza monitorowana jest na bieżąco przez 3 czujniki: ogólny sensor jakości powietrza, termometr oraz higrometr. Całości dopełnia jonizator termoemisyjny Plasmacluster.

Warto zwrócić uwagę również na funkcje Ion Shower oraz tryb Pollen. Pierwsza z nich polega na wzmożonej pracy jonizatora, w celu szybkiego przygotowania powietrza do snu, natomiast druga to funkcja przeciwpyłkowa, w której sprzęt jeszcze szybciej reaguje na obecność alergenów roślinnych. 

Podobnie jak inne oczyszczacze powietrza japońskiego producenta, także i Sharp KC-A40 charakteryzuje się cichą i energooszczędną pracą.

Najważniejsze parametry Sharp KC-D60EUW

Model

Sharp KC-D60EUW

Cena

1399

Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]

216

Zalecana maks. powierzchnia [m²]

26

Liczba prędkości

3 + tryb automatyczny

Funkcje

Nawilżacz ewaporacyjny, Jonizator Plasmacluster, Ion Shower, tryb Pollen,

Głośność [dB]

16-46

Pobor mocy [W]

4-25

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40 oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium