Oczyszczacze powietrza Sharp KC-D a KC-G – czym się różnią? 0
26.jpg

Sposób oczyszczania powietrza

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-G wykorzystują takie same technologie filtracyjne jak urządzenia serii KC-D, ale nie oznacza to, że nie mają przewagi nad swoimi poprzednikami. Producent ulepszył bowiem trzy elementy systemu filtrującego: filtr wstępny, filtr węglowy oraz filtr nawilżacza.

Pierwszy z nich jest w stanie wychwytywać zanieczyszczenia o wielkości nawet 240 μm, a więc jeszcze drobniejsze niż te, jakie zatrzymywał filtr wstępny obecny w starszych oczyszczaczach. Filtr węglowy otrzymał natomiast dodatek żelu krzemionkowego, który zwiększa jego skuteczność w pochłanianiu zanieczyszczeń gazowych o charakterze nieorganicznym. W rezultacie filtr węglowy oczyszczaczy Sharp KC-G lepiej radzi sobie z tlenkami azotu i siarki, których wysokie stężenie odnotowuje się zwłaszcza w pobliżu ruchliwych ulic, gdyż substancje te są wytwarzane m.in. przez silniki samochodowe. Trzeci z udoskonalonych elementów – filtr nawilżacza – ma wyższą wytrzymałość mechaniczną, co pozwala na mycie pod bieżącą wodą. W efekcie oczyszczenie go jest prostsze i szybsze niż filtra, który wykorzystywany był przez poprzednie oczyszczacze Sharpa. Wprowadzone zmiany przekładają się zatem pozytywnie zarówno na efektywność oczyszczania, jak i na komfort użytkowania sprzętu.

Wydajność oczyszczaczy powietrza Sharp KC-D a KC-G

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-G mają trochę wyższą wydajność od swoich odpowiedników z linii KC-D. Nie dotyczy to jednak średniego modelu, czyli oczyszczacz Sharp KC-G50, którego CADR jest taki sam jak oczyszczacza powietrza Sharp KC-D50. Producent zdecydował się natomiast obniżyć maksymalną wydajność nawilżania najnowszych urządzeń, ale parametry modeli z serii KC-G i tak są na tyle dobre, że powierzchnia pracy jest równa lub wyższa tej, którą charakteryzują się oczyszczacze Sharp KC-D. 

Seria KCD i KCG

Czujniki jakości powietrza oczyszczaczy Sharp KC-G i KC-D

Wszystkie oczyszczacze powietrza firmy Sharp zostały przystosowane do pracy inteligentnej, czyli są w stanie samodzielnie dostosować tempo filtracji do aktualnych potrzeb. Różnica między poszczególnymi modelami tkwi w rodzaju wykorzystywanych czujników powietrza. Oczyszczacz Sharp KC-D40 został wyposażony w miernik kurzu, a dwa pozostałe modele z tej serii także w czujnik brzydkiego zapachu. Ponadto cała linia monitoruje wilgotność i temperaturę powietrza, która jest uwzględniana w automatycznym trybie nawilżania.

Seria KC-G ma pod tym względem znaczną przewagę nad starszymi oczyszczaczami marki Sharp. W przypadku oczyszczacza Sharp KC-G40 za kontrolę czystości powietrza odpowiedzialne są czujniki PM2.5 i kurzu, natomiast dwa pozostałe modele wchodzące w skład serii wykrywają także obecność nieprzyjemnego zapachu. Oprócz czujników temperatury i wilgotności wszystkie oczyszczacze powietrza Sharp KC-G kontrolują światło, a modele Sharp KC-G50 i Sharp KC-G60 również ruch. Dzięki temu w trybie automatycznym uwzględniają porę dnia i obecność domowników.

Odczyty z mierników zanieczyszczeń oraz czujników temperatury i wilgotności są na bieżąco prezentowane na wyświetlaczu urządzenia. Na panelu oczyszczaczy Sharp KC-D znajdują się również wskaźniki braku wody w nawilżaczu i konieczności wymiany filtra. Modele z serii KC-G mają dodatkowo wskaźniki aktualnego zużycia prądu.

Funkcje oczyszczaczy Sharp

Firma Sharp od początku swojej działalności stawia na innowacyjne technologie, dlatego oferowane przez nią urządzenia wyposażone są w szereg ciekawych funkcji dodatkowych. W oczyszczaczach powietrza Sharp KC-D40, KC-D50 i KC-D60 znalazły się:

  • ION Shower – program przygotowujący pomieszczenia do snu poprzez wzmożoną emisję jonów,
  • Pollen – wykrywanie i usuwanie pyłków roślinnych,
  • Auto Louver – funkcja automatycznego zamykania rolety wywiewowej, gdy oczyszczacz nie pracuje,
  • Auto restart – powrót do wcześniej wybranych ustawień po chwilowej przerwie w zasilaniu,
  • Timer – programator czasowy, pozwalający na zaplanowanie czasu włączenia lub wyłączenia filtracji (rozpoczęcie oczyszczania może nastąpić po upływie 1, 2, 4 albo 8 godzin, natomiast automatyczne przerwanie go jest możliwe po 2, 4, 6, 8, 10, 12 bądź 14 godzinach),
  • Audo Advanced – program przeciwdziałający negatywnym skutkom nadmiernej wilgotności, w którym dochodzi do zwiększenia tempa przepływu powietrza oraz intensywności pracy jonizatora (uruchamianie funkcji następuje, kiedy poziom nawilżenia przekroczy 70%).

Technologie te zastosowane zostały także w oczyszczaczach Sharp KC-G. Nowe urządzenia wzbogacono o funkcję Spot Mode, przeznaczoną do odświeżenia tkanin za pomocą intensywnego strumienia jonów. Takie wykorzystanie jonizatora jest możliwe dzięki obecnemu w oczyszczaczach powietrza Sharp KC-G nawiewowi kierunkowemu.

Głośność pracy i moc

Pod względem głośności pracy oczyszczacze powietrza Sharp KC-G także wypadają trochę lepiej niż modele z linii KC-D, ale nie oznacza to, że starsze urządzenia pracują głośno. Na tle innych oczyszczaczy powietrza prezentują się one bardzo dobrze. Większe różnice można dostrzec w poborze prądu na najwyższych prędkościach, szczególnie pomiędzy oczyszczaczami Sharp KC-G50 i KC-D50 oraz Sharp KC-G60 i KC-D60.

Estetyka oczyszczaczy Sharp KC-D i KC-G

Zarówno seria Sharp KC-G, jak i poprzedzająca ją linia KC-D są złożone z urządzeń wyróżniających się atrakcyjnym designem. Wymiary starszych i nowszych modeli są do siebie zbliżone. Różni je natomiast fakt, że w oczyszczaczach Sharp KC-D producent zastosował wykończenie matowe, natomiast urządzenia z serii KC-G mają obudowę matową. Ponadto model Sharp KC-D można zakupić w kolorze białym i czarnym, natomiast KC-G w białym i ciemnoszarym.

Przyglądając się urządzeniom z obu linii możemy również dostrzec, że oczyszczacze Sharp KC-G60, KC-G50 i KC-G40 wyposażone są w uchwyt. Z estetycznego punktu widzenia jego obecność nie ma większego znaczenia, za to podczas transportu urządzenia rączka może okazać się bardzo przydatna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium