Dbamy o powietrze

Kalendarz pylenia – co teraz pyli? Rady dla alergików i astmatyków

Pyląca lipa

Pyłki roślinne to jeden z głównych alergenów wziewnych. Z roku na rok liczba osób zmagających się z uczuleniem na nie wzrasta, co spowodowane jest m.in. wszechobecną chemią. U astmatyków kontakt z pyłkami może doprowadzić do wystąpienia ataku astmatycznego. Chcesz wiedzieć, kiedy pylą rośliny i jak chronić się przed alergenami? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Przeczytaj więcej

Jak wybrać klimatyzator przenośny – poradnik

Przenośny klimatyzator powietrza

Montaż tradycyjnej klimatyzacji wymaga sporych nakładów finansowych, a do tego nie wszędzie jest możliwy. Jeśli nie możemy sobie na nią pozwolić, a letnie upały bywają zbyt męczące, to warto pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu, czyli o przenośnym klimatyzatorze powietrza.

Przeczytaj więcej

Oczyszczacz powietrza dla alergików i astmatyków

Oczyszczacz powietrza - na jakie alergie

Alergia wziewna to problem, z którym zmaga się coraz większa część społeczeństwa. W sprzedaży dostępnych jest wprawdzie wiele leków łagodzących objawy uczuleniowe, jednak najlepsza forma ochrony przed nieprzyjemnymi dolegliwościami to unikanie kontaktu z alergenami. W usunięciu niepożądanych zanieczyszczeń, które nieustannie napływają do domów i mieszkań, pomoże odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza.

Przeczytaj więcej

Wilgotność powietrza

Wilgotność powietrza - jak mierzyć?

Jednym z najważniejszych parametrów powietrza – obok jego temperatury i czystości – jest wilgotność, czyli poziom nawilżenia. Zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie nawilżenie może wywoływać dolegliwości zdrowotne, a także niekorzystnie wpływać na stan wielu elementów domowego wyposażenia. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jaką wilgotność powinno mieć powietrze i w jaki sposób ją kontrolować.

Przeczytaj więcej

Oczyszczacz powietrza a smog w Polsce

Smog w Polsce - jak się chronić?

Zdaniem specjalistów poprawy jakości powietrza w Polsce nie doczekamy się jeszcze przez kilka lat. Jedną z najlepszych form ochrony przed wszechobecnym smogiem wydaje się oczyszczacz powietrza, jednak wbrew pozorom nie każde urządzenie określane tą nazwą efektywnie usuwa najgroźniejsze zanieczyszczenia.

Przeczytaj więcej

Nawilżacz ultradźwiękowy czy ewaporacyjny? Jaki wybrać

Nawilżacz powietrza - jaki najlepszy

Najbezpieczniejszą metodą nawilżania powietrza jest ewaporacja. Dlaczego właśnie ta technologia i co jeszcze warto wziąć pod uwagę, podczas wyboru nawilżacza powietrza? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, czym różnią się poszczególne urządzenia i które z nich warto zakupić do swojego domu.

Przeczytaj więcej

Rośliny oczyszczające powietrze vs oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza a rośliny oczyszczające

Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają szereg prozdrowotnych właściwości. Wytwarzają niezbędny do życia tlen, dostarczają naturalnych substancji leczniczych, a sam ich widok poprawia samopoczucie psychiczne. Popularna stała się również teza, według której rośliny można uznać za naturalne oczyszczacze powietrza. Jednak czy na pewno są one w stanie zapewnić nam skuteczną ochronę przed groźnymi toksynami?

Przeczytaj więcej

Oczyszczacz powietrza do pokoju dzieci

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecięcego

Nie w pełni ukształtowany układ odpornościowy, tendencja do wdychania powietrza ustami i pobieranie większych ilości tlenu w przeliczeniu na masę ciała to powody, dla których dzieci są jedną z grup najbardziej podatnych na szkodliwe działanie smogu. W miejscowościach o wysokim stężeniu zanieczyszczeń dobry oczyszczacz stanowi zatem obowiązkowy element wyposażenia dziecięcego pokoju. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać idealne urządzenie dla swoich pociech.

Przeczytaj więcej