Klimatyzacja przenośna do domu – ranking urządzeń 1
Klimatyzacja przenośna do domu – ranking urządzeń

Klimatyzacja przenośna do domu to sposób na chłód w upalny dzień, na który może pozwolić sobie każdy. Wyróżniają ją łatwy i niewymagający uzyskiwania zezwoleń montaż oraz mniejsze niż w przypadku klimatyzacji split wydatki. Prezentujemy najlepsze klimatyzatory przenośne i wyjaśniamy, na czym polega ich działanie.

czytaj całość »
Oczyszczacz powietrza czarny – który warto kupić? 0
Oczyszczacz powietrza czarny – który warto kupić?

W oczyszczaczu powietrza najważniejsza jest skuteczność ochrony przed zanieczyszczeniami, lecz design także ma znaczenie.

Zdarza się, że do aranżacji pomieszczenia najbardziej pasuje urządzenie w kolorze czarnym. Na szczęście to nie problem, ponieważ w sprzedaży znajduje się kilka bardzo dobrych propozycji, które spełniają ten warunek. Prezentujemy najlepsze oczyszczacze powietrza czarne i ciemnografitowe.

czytaj całość »
Jonizacja powietrza - kompendium wiedzy 0
Jonizacja powietrza - kompendium wiedzy

Korzystny wpływ jonów na zdrowie i samopoczucie znany jest od lat. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju producenci elektroniki od lat pracują nad rozwojem jonizatorów powietrza, które możliwie najlepiej odzwierciedlałyby występowanie jonów w przyrodzie. Jakie korzyści płyną z jonizacji powietrza? Czy niesie ze sobą również zagrożenia? Czym jest jonizacja ostrzowa, a czym jonizacja plazmowa? W jakich urządzeniach można spotkać jonizatory powietrza? Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
Jak nawilżyć powietrze w pokoju? 5 sprawdzonych sposobów 0
54.jpg Wilgotność powietrza ma olbrzymie znaczenie dla kondycji naszej śluzówki i w konsekwencji komfortu oddychania. Sucha śluzówka to nie tylko nieprzyjemne drapanie w gardle, chrypa czy kaszel, ale również większa podatność na choroby układu oddechowego. Dlatego też warto nawilżać powietrze w pomieszczeniach, gdzie przebywamy, zwłaszcza jeśli są to miejsca, w których spędzamy dużo czasu, np. sypialnia czy biuro. Jak nawilżyć powietrze? Prezentujemy 5 najlepszych sposobów.
czytaj całość »
Jaki oczyszczacz powietrza z nawilżaczem - ranking najlepszych modeli 0
52.jpg

Wiele osób szukających sposobów na poprawę jakości powietrza w domu zwraca uwagę nie tylko na problem smogu i zanieczyszczeń unoszących się w otoczeniu, ale również na niską wilgotność swoich mieszkań.

To między innymi z myślą o nich stworzono tzw. urządzenia 2w1, czyli oczyszczacze powietrza z nawilżaczem. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce, jest również wygodne, gdyż na co dzień musimy pamiętać tylko o jednym urządzeniu.

Drugą, równie dobrą opcją jest zakup 2 osobnych urządzeń, oczyszczacza oraz nawilżacza powietrza, co nierzadko może okazać się tańsze. Jaki oczyszczacz powietrza z nawilżaczem wybrać? Zapraszamy do rankingu.

czytaj całość »
Formaldehyd w mieszkaniu - szkodliwość. Jak usunąć? 0
50.jpg

Formaldehyd jest jednym z najczęściej wymienianych lotnych związków organicznych. Związki te stanowią około 60 % wszystkich substancji zanieczyszczających atmosferę. 

Sam formaldehyd znajdziemy w wielu przedmiotach codziennego użytku, m.in. w farbach do ścian, lakierach do paznokci, szamponach. Co to jest formaldehyd? Jaka jest jego szkodliwość? Jaki jest bezpieczny poziom formaldehydu? I jak można go zmniejszyć?

czytaj całość »
TOP 10 oczyszczaczy powietrza - RANKING 2024 0
48.jpg

Polska na smogowej mapie Europy przypomina dużą, czerwono-brunatną plamę. Dość powiedzieć, że przeciętny mieszkaniec Warszawy, oddychając miejskim powietrzem przez 2 godziny dziennie, rocznie wypala równowartość 1200 papierosów. 

To zatrważająca ilość. Nie lepiej wygląda sytuacja na wsiach i w mniejszych miejscowościach. Dlatego też coraz częściej sięgamy po oczyszczacze powietrza, które kompleksowo radzą sobie nie tylko z zanieczyszczeniami z kominów czy rur wydechowych, ale także alergenami, bakteriami czy wirusami. 

Przedstawiamy najczęściej kupowane oczyszczacze powietrza w sklepie Homespot.

 

czytaj całość »
Oczyszczacze powietrza z jonizatorem 2
46.jpg

Jonizacja powietrza ma potwierdzony wpływ na zdrowie i samopoczucie, obniżając ciśnienie tętnicze, przyczyniając się do poprawy koncentracji, ostrości widzenia czy zmniejszenia liczby zanieczyszczeń w otoczeniu. Jak działa oczyszczacz powietrza z jonizatorem? Jakie problemy rozwiązuje? Czy warto kupić takie urządzenie?

czytaj całość »
Kalendarz pylenia – co teraz pyli? Rady dla alergików i astmatyków 1
44.jpg

Pyłki roślinne to jeden z głównych alergenów wziewnych. Z roku na rok liczba osób zmagających się z uczuleniem na nie wzrasta, co spowodowane jest m.in. wszechobecną chemią. U astmatyków kontakt z pyłkami może doprowadzić do wystąpienia ataku astmatycznego. Chcesz wiedzieć, kiedy pylą rośliny i jak chronić się przed alergenami? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

czytaj całość »
Oczyszczacz powietrza dla alergików i astmatyków 1
40.jpg

Alergia wziewna to problem, z którym zmaga się coraz większa część społeczeństwa. W sprzedaży dostępnych jest wprawdzie wiele leków łagodzących objawy uczuleniowe, jednak najlepsza forma ochrony przed nieprzyjemnymi dolegliwościami to unikanie kontaktu z alergenami.

W usunięciu niepożądanych zanieczyszczeń, które nieustannie napływają do domów i mieszkań, pomoże odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza.

czytaj całość »
Wilgotność powietrza w domu - jak o nią zadbać? 1
38.jpg

Prawidłowa wilgotność powietrza mieści się w zakresie 40-60%. Jeśli jest niższa, zalecamy zastosowanie nawilżacza powietrza. W przypadku problemów ze zbyt wysoką wilgotnością najlepsze rozwiązanie stanowi osuszacz powietrza. Sprawdź, jakie urządzenia zasługują na uwagę oraz co może być przyczyną i skutkiem nieprawidłowej wilgotności powietrza.

czytaj całość »
Oczyszczacz powietrza a smog w Polsce 0
36.jpg

Smog zabija rocznie około 50 tysięcy Polaków. W sezonie grzewczym stężenie rakotwórczego pyłu zawieszonego przekracza czasem 300% normy. Oczyszczacz powietrza to skuteczna metoda ochrony przed smogiem, ale ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie. Podstawa to właściwe filtry i dobra wydajność.

czytaj całość »
Rośliny oczyszczające powietrze vs oczyszczacz powietrza 0
32.jpg

Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają szereg prozdrowotnych właściwości. Wytwarzają niezbędny do życia tlen, dostarczają naturalnych substancji leczniczych, a sam ich widok poprawia samopoczucie psychiczne. Popularna stała się również teza, według której rośliny można uznać za naturalne oczyszczacze powietrza. Jednak czy na pewno są one w stanie zapewnić nam skuteczną ochronę przed groźnymi toksynami?

czytaj całość »
Oczyszczacz powietrza do pokoju dzieci 2
30.jpg

Oczyszczacz powietrza dla dziecka powinien być wyposażony w technologię HEPA i węgiel aktywny, mieć odpowiednią wydajność oraz dobry tryb automatyczny. Sprawdź inne wskazówki, jakimi warto kierować się podczas wyboru takiego urządzenia i zobacz, które oczyszczacze świetnie pasują do dziecięcych pokojów.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium