Jonizacja powietrza - kompendium wiedzy 0
Jonizacja powietrza - kompendium wiedzy

Korzystny wpływ jonów na zdrowie i samopoczucie znany jest od lat. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju producenci elektroniki od lat pracują nad rozwojem jonizatorów powietrza, które możliwie najlepiej odzwierciedlałyby występowanie jonów w przyrodzie. Jakie korzyści płyną z jonizacji powietrza? Czy niesie ze sobą również zagrożenia? Czym jest jonizacja ostrzowa, a czym jonizacja plazmowa? W jakich urządzeniach można spotkać jonizatory powietrza? Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
Jak nawilżyć powietrze w pokoju? 5 sprawdzonych sposobów 0
54.jpg Wilgotność powietrza ma olbrzymie znaczenie dla kondycji naszej śluzówki i w konsekwencji komfortu oddychania. Sucha śluzówka to nie tylko nieprzyjemne drapanie w gardle, chrypa czy kaszel, ale również większa podatność na choroby układu oddechowego. Dlatego też warto nawilżać powietrze w pomieszczeniach, gdzie przebywamy, zwłaszcza jeśli są to miejsca, w których spędzamy dużo czasu, np. sypialnia czy biuro. Jak nawilżyć powietrze? Prezentujemy 5 najlepszych sposobów.
czytaj całość »
Oczyszczacze powietrza z jonizatorem 0
46.jpg

Jonizacja powietrza ma potwierdzony wpływ na zdrowie i samopoczucie, obniżając ciśnienie tętnicze, przyczyniając się do poprawy koncentracji, ostrości widzenia czy zmniejszenia liczby zanieczyszczeń w otoczeniu. Jak działa oczyszczacz powietrza z jonizatorem? Jakie problemy rozwiązuje? Czy warto kupić takie urządzenie?

czytaj całość »
Kalendarz pylenia – co teraz pyli? Rady dla alergików i astmatyków 0
44.jpg

Pyłki roślinne to jeden z głównych alergenów wziewnych. Z roku na rok liczba osób zmagających się z uczuleniem na nie wzrasta, co spowodowane jest m.in. wszechobecną chemią. U astmatyków kontakt z pyłkami może doprowadzić do wystąpienia ataku astmatycznego. Chcesz wiedzieć, kiedy pylą rośliny i jak chronić się przed alergenami? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

czytaj całość »
Oczyszczacz powietrza dla alergików i astmatyków 0
40.jpg

Alergia wziewna to problem, z którym zmaga się coraz większa część społeczeństwa. W sprzedaży dostępnych jest wprawdzie wiele leków łagodzących objawy uczuleniowe, jednak najlepsza forma ochrony przed nieprzyjemnymi dolegliwościami to unikanie kontaktu z alergenami. W usunięciu niepożądanych zanieczyszczeń, które nieustannie napływają do domów i mieszkań, pomoże odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza.

czytaj całość »
Wilgotność powietrza w domu - jak o nią zadbać? 0
38.jpg

Jednym z najważniejszych parametrów powietrza – obok jego temperatury i czystości – jest wilgotność, czyli poziom nawilżenia. Zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie nawilżenie może wywoływać dolegliwości zdrowotne, a także niekorzystnie wpływać na stan wielu elementów domowego wyposażenia. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jaką wilgotność powinno mieć powietrze i w jaki sposób ją kontrolować.

czytaj całość »
Oczyszczacz powietrza a smog w Polsce 0
36.jpg
Smog w Polsce - jak się chronić?

Smog zabija rocznie około 50 tysięcy Polaków. W sezonie grzewczym stężenie rakotwórczego pyłu zawieszonego przekracza czasem 300% normy. Oczyszczacz powietrza to skuteczna metoda ochrony przed smogiem, ale ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie. Podstawa to właściwe filtry i dobra wydajność.

czytaj całość »
Rośliny oczyszczające powietrze vs oczyszczacz powietrza 0
32.jpg
Oczyszczacz powietrza a rośliny oczyszczające

Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają szereg prozdrowotnych właściwości. Wytwarzają niezbędny do życia tlen, dostarczają naturalnych substancji leczniczych, a sam ich widok poprawia samopoczucie psychiczne. Popularna stała się również teza, według której rośliny można uznać za naturalne oczyszczacze powietrza. Jednak czy na pewno są one w stanie zapewnić nam skuteczną ochronę przed groźnymi toksynami?

czytaj całość »
Oczyszczacz powietrza do pokoju dzieci 0
30.jpg

Oczyszczacz powietrza dla dziecka powinien być wyposażony w technologię HEPA i węgiel aktywny, mieć odpowiednią wydajność oraz dobry tryb automatyczny. Sprawdź inne wskazówki, jakimi warto kierować się podczas wyboru takiego urządzenia i zobacz, które oczyszczacze świetnie pasują do dziecięcych pokojów.

czytaj całość »
Oczyszczacze powietrza Sharp KC-D a KC-G – czym się różnią? 0
26.jpg
https://homespot.pl/blog/dbamy-o-powietrze/oczyszczacze-powietrza-sharp-kcg-kcd

Sharp KC-G to najnowsza seria urządzeń firmy Sharp, łączących funkcję oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Podobnie jak poprzednia linia – Sharp KC-D – składa się z trzech modeli, a najmniejszy z nich dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Ceny nowych oczyszczaczy powietrza Sharpa są nieco wyższe niż koszty związane z zakupem starszych modeli, ale idzie to w parze z jeszcze lepszą jakością sprzętu.

czytaj całość »
Jak wybrać oczyszczacz powietrza? 0
20.jpg

Wybór oczyszczacza powietrza bywa trudny, bo na polskim rynku jest dostępnych kilkaset modeli modeli w bardzo różnych specyfikacjach i cenach. Dlatego jako specjaliści od jakości powietrza w domu przygotowaliśmy poradnik, który ma pomóc w wyborze odpowiedniego oczyszczacza.

czytaj całość »
Technologie oczyszczaczy powietrza Sharp 0
18.jpg

Marka Sharp funkcjonuje na rynku już od ponad 100 lat. W ciągu tego czasu aktywnie przyczyniła się do rozwoju wielu technologii, wykorzystując niejednokrotnie pionierskie rozwiązania. Oferta firmy jest szeroka i dostosowana do potrzeb różnych klientów. Dominują w niej urządzenia łączące funkcje oczyszczacza i nawilżacza, które pozwalają kompleksowo rozwiązać problemy z jakością powietrza wewnątrz budynków.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl